Jakie trendy fryzjerskie dominują w obecnym sezonie i jak można je dostosować do różnych typów włosów?

Sezon na modne fryzury w pełni, a usługi fryzjerskie są niezwykle pożądane. Jakie trendy dominują obecnie na salonach i jak można je dostosować do różnych typów włosów? Oto przegląd najciekawszych propozycji.

Krótkie cięcia dla odważnych

Krótkie fryzury to prawdziwy hit tego sezonu, a usługi fryzjerskie coraz częściej polegają na odważnych cięciach. Pixie cut, czyli krótka fryzura z długą grzywką, to idealna propozycja dla osób o prostokątnym kształcie twarzy oraz cienkich i prostych włosach. Dzięki swojej uniwersalności sprawdzi się zarówno w przypadku blondynki, jak i brunetki. Jeśli jednak Twoje włosy są kręcone lub falowane, warto zdecydować się na bob z lekkim wygładzeniem. Ten rodzaj cięcia doda objętości i równocześnie podkreśli naturalne piękno kręconych pasm. Długie włosy to nie tylko klasyczna propozycja, ale także doskonała baza do eksperymentów z modnymi fryzurami. W obecnym sezonie warto postawić na romantyczne, falowane loki, które można uzyskać dzięki usługom fryzjerskim. Tego typu fryzura będzie pasować zarówno do prostokątnych, jak i owalnych kształtów twarzy. Jeśli natomiast posiadasz gęste i kręcone włosy, postaw na długie warstwy, które dodadzą lekkości i ułatwią stylizację. Dodatkowo, warto zwrócić uwagę na modne koloryzacje, takie jak balayage czy sombre, które dają efekt naturalnego przejścia kolorów.

Średnia długość i mnóstwo możliwości

Średnia długość włosów to propozycja dla tych, którzy nie chcą się zdecydować na drastyczne zmiany. W tym przypadku usługi fryzjerskie mogą polegać na delikatnym przycięciu końcówek oraz dodaniu objętości poprzez cieniowanie. Warto również zwrócić uwagę na modny shaggy bob – fryzurę o nierównej długości pasm, która sprawdzi się zarówno przy prostych, jak i falowanych włosach. Jeśli jesteś posiadaczką gęstych włosów, postaw na długą grzywkę, która optycznie wyszczupli twarz i doda charakteru.